T.C.  Keşan Kaymakamlığı  Resmi İnternet Sayfasına Hoşgeldiniz                   
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

Keşan Günlük Hava Tahmini

EDIRNE

 Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler  >>   İller Listesi /Haber paylaşma

 9. Uluslararası Keşan Kültür ve Turizm Festivali’nin Resmî Açılışı Yapıldı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

    18 Temmuz 2011 Pazartesi günü yerel etkinliklerle başlayan 9. Uluslararası Keşan Kültür ve Turizm Festivali’nin kortej yürüyüşü ve resmî açılışı yapıldı. 
    
    Saat 17.30’da Şehitlik Parkı’nda toplanan kortej, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.
Korteje; CHP Edirne milletvekilleri Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli, Keşan Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İpsala Kaymakamı İhsan Emre Aydın, Tugay Komutan Vekili Kurmay Albay Eşref Arık, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Belediye başkan yardımcıları Cemil Kılavuz, Sabri Küçükkarakaş, Ayşegül Arslan Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Harun Çil, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlknur Kumkale, Belediye Meclisi üyeleri, CHP Edirne İl Başkanı Şükrü Ciravoğlu, bazı belde belediye başkanları, bazı siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

    
Cumhuriyet Meydanı’nda Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve Keşan Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylendi.     

    Festivalin açılış konuşmasını yapan Özcan, konuklara ‘hoş geldiniz’ diyerek, dünyanın ve Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen konukları ve ekipleri ağırlamaktan şeref duyduğunu ifade etti.

    Mehmet Özcan, “Yerel yönetimlerde göreve gelen kişiler, kent insanıyla birlikte bölgeyi tanıtıp, değişik kültürlerle kaynaştırmak mecburiyeti içindedir. 8 yıldır bunu yapmaya gayret ediyorum. Her festivalden sonra kentimize değişik kültürel dokümanlar kalmakta. Başka bir yerdeki kültürel etkinliğe gitmeye niyetlendiğimizde de hazır bir şekilde olmalıyız. Ayrıca bu tanıtım faaliyetlerinden sonra da her geçen yıl bölgemizin tanınmışlığı artmakta, kültürümüz tanınmakta, bizler de başka insanların kültürünü tanıma imkanı bulmaktayız. Bu hareketlilikten de bölgemiz mutlaka ekonomik yönden faydalanıyor diye düşünüyoruz. Çünkü festivalin mantığı budur.” 

    
Konuşmanın ardından Slovenya ve Bulgaristan halk dansları toplulukları gösterilerini sundu. 

    Saat 18.30’da Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önünde stantların açılışı yapıldı ve stantlar gezildi. Etkinlikler, saat 21.00’den itibaren Cennet Bahçesi’nde devam etti.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Bu içerik toplam 997.917 kez gösterildi, Site toplam 1.948.065 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 16 kişi geziyor.

                                             

Tel:(0284) 714 10 53 Faks: (0284) 714 24 10 - Email: info@kesan.gov.tr
Adres: Büyük Cami Mah. Cumhuriyet Mey. No:15/1 Keşan/Edirne