T.C.  Keşan Kaymakamlığı  Resmi İnternet Sayfasına Hoşgeldiniz                   
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

Keşan Günlük Hava Tahmini

EDIRNE

 Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler  >>   İller Listesi /Haber paylaşma

 Ankara Ziyareti, Dün Yoğun Bir Programla Gerçekleştirildi.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

KEŞAN HEYETİNİN ANKARA ZİYARETİ

 

    Keşan Kaymakamı Ahmet NARİNOĞLU başkanlığındaki heyet 14 Aralık 2010 günü Ankara’ da Keşan İlçesi proje taleplerini iletmek için ilgili merciler ile görüştü.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

    Heyet, ilk ziyaretini, saat 10.30 sıralarında Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Toplantı Salonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek ve Ortaöğretim Genel Müdürü Emin Gürkan ile yaptı.

    Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü feryaz Yüksel, Keşan'ın ihtiyacı olan okulları Civelek ve Gürkan'a iletti. Yüksel, Keşan Endüstri Melsek Lisesi ve Teknik Lisesi'ne 12 veya 16 derslikli ek bir bina yapılarak, KTSO Bilişim Lisesi'nin buraya taşınarak, birleştirilmesini, boşalan KTSO Bilişim Lisesi yerine de Keşan Fen Lisesi'nin taşınmasını, böylece Fen Lisesi'ne ihtiyaç olan yurt probleminin de çözümlenmiş olacağını belirtti.

Feride ve Mehmet Çuhacı Lisesi'nin Turizm Lisesi'ne çevrilmesini isteyen Feryaz Yüksel, Keşan Lisesi'nin de Anadolu Lisesi statüsünde değiştiğini ve okulun 5 yıllık olarak eğitimine deva etmesini teklif etti. Yapılan önerilerden sadece Keşan Lisesi'nin 5 yıllık olarak değiştirilmesinin mümkün olmadığı çünkü Türkiye genelinde 9 okul hariç tamamının 4 yıllık olarak eğitiminin değiştirildiği kaydedildi.

 
 
 

 ADALET BAKANLIĞI

    Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanı Erdoğan Böcek, Keşan Adalet sarayı'nın 2011 yatırım programına alındığını bildirdi.

    Keşan'a yapılacak Adalet sarayı Projesi'nin 4-5 bin metrekare olduğunu belirten Böck, 2011'de temelinin atılacağını ancak ağır ceza olacaksa, biran önce gerekli girişim yapılarak, projeye eklenmesinin sağlanması gerektiğini kaydetti.

 
 
 
 

TAPU ve KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

    Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, yeni yasa ile birlikte Kadastro Müdürlüklerinin illerde toplanacağını ve bu kapsamda da çalışmaların 6 ay içerisinde tamamlanmış olacağını söyledi. Adlı, Kadastro müdürlüklerinde hizmetlerin yürütülmesi anlamında teknik elemanlarında çalışmasının devam edeceğini vurguladı.

Keşan'a talep edilen Tapu Binası için gerekli desteğin verileceğine işaret etti.

    Keşan Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Tapu binası için Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı'nın yanında uygun araziler bulunduğunu belirtti ve taslak üzerinde gösterdi.

 
 

MALİYE BAKANLIĞI

    Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü İlhan Hatipoğlu, Saros Körfezi ve sulu tarım için talep edilen destek üzerine, imkanlar çerçevesinde yardım yapılabileceğini söyledi.

 
 
 
 

ANITKABİR ZİYARET EDİLDİ

Heyet'in isteği üzerine, saat 12.15'te de Anıtkabir ziyaret edildi.

 
 

ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI

    Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Yahşi, Keşan Belediyesi başkanlığının Çevre ve Orman Bakanlığı'na hava kirliliği ölçüm cihazı için bir yazı durumunda, hava kirliliğini ölçebilen mobil aracın 1 aylığına Keşan'da konuşlandırılabileceğini ve keşan'daki hava kirliliğinin durumu hakkında fikir sahibi olunabileceğini belirtti.

 
 
 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

    Saros Körfezi'nin 1/100 binlik ve 25 binlik planlarının yapıldığının ve Saros Körfezi bandının Kültür Bakanlığının alanına girmesi nedeniyle buralara herhangi birşey yapılamadığının belirtilmesi; bir tarafta SİT, bir tarafta askeriye ve bir tarafta tabiat koruma kanunu bulunduğuna işaret edilmesi ve İstanbul'un bölgeye hücum ettiğinin gözlemlendiğinini söylenmesi üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Planlama işini hızlandıralım. İstanbul'un baskısını bende gördüm. Bir sürü site yapılmış ve alt yapısı yok." dedi.

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından Yayla Sahili ile ilgili arıtma projesi dosyasını da önünde hazır bulunduran Günay, "Projeyi ele alalım, gerekli desteği verelim." diye konuştu.

    Ertuğrul Günay, Paşayiğit ve Mecidiye belediye başkanlarının taleplerine de olumlu görüş belirtti ve destek sözü verdi.

 
 
 
 

TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI

    Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Tarım İlçe Binası için ellerinde gelen desteği verebileceklerini söyledi. Bina maliyetinin tamamının karşılamalarının mümkün olmadığının da altına çizen Mirmahmutoğlulları, "Biz yapacağımıza  yaparız, yapamayacağımıza da yapamayacağız deriz. Size imkanlarımız ölçüsünde destek vereceğiz." diye konuştu.

 
 
 

TOKİ

    TOKİ Daire Başkanı Erdoğan Bayraktar, Keşan'a Roman vatandaşalara yönelik 728 adet, orta gelirli vatandaşlara yönelik de 2 bin adet sosyal konut sözü verdi.

Bayraktar, 3 ay içinde 728 adet Roman konutlarının, 3,5  ay içerisinde de 2 bin adet sosyal konutun temelinin atılacağını bildirdi.

 
 
 
 

EPDK

    EPDK Başkanı Hasan Köktaş, Keşan'a doğal gaz müjdesi vererek, yetkililrin incelemede bulunacağını söyledi. Köktaş, onay verilmesinin ardından, Keşan'a doğal gaz verilebileceğini bildirdi.

    Hasan Köktaş, Keşan'da yerel basında doğal gaz ile çıkan ilgili haberleri de takip ettiğine de dikkat çekerek, "Keşanlılar gelmeyen şeyin kavgasını yapıyor. Bu nasıl bir anlayıştır çözemedim. Durun bakalım, hele bir gelsin. Yapılmayan bir şey için bu kadar kavgaya ne gerek." şeklinde konuştu.

 

 
 
 
 

DEVLET BAKANI

    Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Keşan'a rehabilitasyon merkezi ve huzurevi yapılacağının sözünü verdi. Kavaf, 2011 yatırım programına alınacağının da altını çizdi.

 
 
 

SAĞLIK BAKANLIĞI

    Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Keşan Devlet Hastanesi'nin doluluk oranının %56 olduğuna dikkat çekerek, geleceğinin de düşünülerek, 150 yataklı yeni bir hastanenin 2011 yılı programına alınacağını bildirdi.

 
 


Bu içerik toplam 997.403 kez gösterildi, Site toplam 1.947.182 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 81 kişi geziyor.

                                             

Tel:(0284) 714 10 53 Faks: (0284) 714 24 10 - Email: info@kesan.gov.tr
Adres: Büyük Cami Mah. Cumhuriyet Mey. No:15/1 Keşan/Edirne